Przejdź do treści

Pytania, pytania, pytania...

EP próbuje zrealizować pomysł całościowego ujęcia pielęgniarstwa poprzez kategorie tematyczne - hasła. Zostań autorem - dodaj brakujące hasło lub uzupełnij / popraw już istniejące!

Pielęgniarstwo operacyjne

październik 31, 2008 dodany przez Administrator

Pielęgniarstwo operacyjne to specyficzna pielęgniarska dziedzina wiedzy i praktyki. Czasami pojmowana jako sub-dziedzina pielęgniarstwa chirurgicznego. Pielęgniarki operacyjne czy instrumentariuszki muszą mieć wysoce specjalistyczną wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe na bloku operacyjnym. Jest to tylko zalążek hasła encyklopedycznego. Jeśli zależy Ci na rozwoju pielęgniarstwa - dopisz co na dany temat.
Pozycje bibliograficzne: 
Ciuruś M.J., "Pielęgniarstwo operacyjne", Wyd. Adi, Łódź 1998

Komentarze

pielęgniarstwo operacyjne

luty 24, 2009 dodany przez asia (niezweryfikowany), 8 lat 39 tygodni ago
Comment: 28

pielęgniarstwo operacyjne jest to praktyczna dziedzina, której przedstawiciele analizują i rozwiązują problemy związane z zapewnieniem sprawnej asysty pielęgniarskiej podczas zabiegów operacyjnych oraz koniecznością poszanowania poczucia godności osobistej i bezpieczeństwa pacjenta pacjenta na bloku operacyjnym.
Witryna www.pielegniarstwo.korzystne.info aktualnie jest przebudowywana. Do tego czasu nie będzie możliwości rejestrować się ani dodawać treści - także komentarzy. Za utrudnienia przepraszamy.

Ostatnie komentarze

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes